تماس فوری با ما : 09131187390
estehkam-logo
estehkam-logo
detail-blog
20 بهمن 1401

تسمه جغجغه | تجهیزی ضروری برای فیکس کردن و باربندی وسایل

تسمه جغجغه؛ ابزاری مناسب برای مهار بار در زمان حمل

مطمئنا برای شما پیش آمده است در سفرهای کوتاه و بلند با خودروی شخصی خود یا به هنگام جابجایی و حمل بار توسط وسایل نقلیه مانند وانت، وسایلی که قصد جابجا کردن آن‌ها را دارید بسیار جاگیر و حجیم باشند. از این رو در این صورت نگهداری، فیکس کردن و مهار آن‌ها بر روی باربند یا وانت بسیار دشوار بوده و نیازمند رعایت نکات ایمنی است. به این دلیل که این وسایل ممکن است در طول مسیر جابجایی لیز خورده و یا پرتاب شوند که این موضوع علاوه بر ایجاد آسیب به خود وسایل، مشکل بزرگی برای ایمنی سایر افراد نیز به وجود می‌آورد. از این رو برای مهار بار در زمان حمل و جابجایی به ابزاری تحت عنوان تسمه جغجغه، جهت فیکس و محکم کردن وسایل نیاز خواهیم داشت. در این مطلب با تسمه جغجغه، ویژگی‌ها کاربرد و نکات ایمنی استفاده از این تجهیز آشنا می‌شویم.

نگاهی به تسمه جغجغه و کاربرد اصلی این تجهیز

در صورتی که نتوانیم وسایل را بر روی باربند خودرو و یا پشت وانت محکم کنیم، ممکن است وسایل در طول مسیر بیفتند و علاوه بر آسیب رسیدن به وسایل برای دیگران نیز مشکل‌ساز شوند. از این رو تسمه جغجغه، تسمه باربند یا تسمه مهار وسیله‌ای است که برای مهار و فیکس کردن بار در حین حرکت، جابجایی و حمل وسایل استفاده می‌شود. باید اشاره کرد که این تجهیز جزو ابزار لیفتینگ بار به شمار نمی‌رود، بلکه برای محکم کردن و مهار آن بر روی وسایل حمل‌ونقل مربوطه است.

این تجهیز از دو قسمت شامل یک رول تسمه‌ای از نوع تسمه تخت و یک دسته جغجغه‌ای تشکیل شده است. همچنین به کمک عملکرد جغجغه‌ای با ضامن رهاسازی آسان، بیشتر کاربرد آن برای بستن یا سفت کردن بار بر روی انواع وسیله نقلیه در هنگام حرکت مانند وانت ، تریلر ، موتور و باربند خودرو می‌باشد.

مشخصات و انواع تسمه مهار جغجغه‌ای
مشخصات و انواع تسمه مهار جغجغه‌ای

 

مشخصات و انواع تسمه مهار جغجغه‌ای

تسمه مهار و یا همان تسمه جغجغه، مناسب‌ترین تجهیز به منظور مهار بار بر روی وسیله نقلیه باری شامل وانت، خودرو شخصی و یا تریلر است .این تسمه‌ها به نوعی جایگزینی مناسب برای سیم بکسل و زنجیرهای باری هستند. جنس آن‌ها نیز به طور معمول از پلی‌استر با مقاومت بسیار زیاد و همچنین انعطاف‌پذیری بالا می‌باشد. به همین دلیل این تسمه‌ها به اجسام حساس و ظریف آسیب و خراشی وارد نمی‌کنند. از این رو تجهیزاتی ضروری برای حمل و باربری وسایل در قایق، کشتی و هواپیما هستند.

شایان ذکر است که به طور معمول طول این وسیله در حدود ده متر و عرض آن نیز از بیشتر از پنج سانتی‌متر است. به عبارتی استفاده از تسمه‌های جغجغه باعث کاهش زمان بارگیری و فیکس کردن انواع بار در هنگام حمل می‌شود. همچنین با استفاده از این وسیله ضریب اطمینان نیز افزایش پیدا می‌کند.

تسمه جغجغه در متراژها و پهنای مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود. بنابراین دارای انواع مختلفی از جمله تسمه‌های جغجغه‌ای سیم بکسل، تسمه‌های جغجغه‌ای آفرود و تسمه‌های جغجغه‌ای حمل بار است. که در این میان نوع سیم بکسل این تسمه بیشتر برای بکسل کردن استفاده می‌شود.

نکته جالب توجه این است که این تجهیز به طور کلی با نام‌های آسان بند، تسمه باربندی و تسمه حمل بار نیز شناخته می‌شود و به نوعی مهم‌ترین نقش را در ثابت نگه داشتن بار بر روی انواع وسیله نقلیه در هنگام حرکت بر عهده دارد. البته که از این تسمه برای مهار کردن بار در داخل اتاق ماشین نیز استفاده می‌کنند.

ویژگی‌های تسمه مهار جغجغه‌ای

تسمه جغجغه در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌شود. این وسیله مکانیزم جغجغه‌ای دارد و کار با ضامن رهاسازی آن آسان است و مهم‌ترین کاربرد آن مهار و فیکس کردن بار در حین حرکت وسایل حمل‌ونقل می‌باشد. با این حال این تسمه ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که عبارت‌اند از:

  • در مقایسه با دیگر تجهیزات و ابزار باربری آسیب کمتری به بارها و وسایلی که دارای رنگ پولیش شده هستند وارد می‌کند
  • تسمه‌های حمل بار برای جابجایی اجسام شکستنی مناسب‌ترین گزینه هستند
  • برای جابجایی قطعات از پیش ساخته و مونتاژ شده و تزئینی سنگی هستند. به این دلیل که الیاف استفاده شده در آن از جنس پلی‌استر است و به دلیل نرم بودن و انعطاف‌پذیری آن، آسیبی به وسیله مورد نظر وارد نمی‌کند
  • از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند
  • به‌شدت در برابر پارگی و پوسیدگی مقاوم هستند
ویژگی‌های تسمه مهار جغجغه‌ای
ویژگی‌های تسمه مهار جغجغه‌ای

روش کار با تسمه‌های جغجغه

به منظور بستن تسمه جغجغه لازم است در ابتدا دستگیره آن را باز کرده و در مرحله بعد طرف دیگر تسمه را که دارای قلاب است از شیار آن عبور دهید. سپس باید دستگیره را بالا و پایین کرده تا نوار تسمه نسبت به حجم وسایل جمع شود و بار را به خوبی محکم کنید. در پایان کار کافی است که دستگیره را به آرامی رها کنید تا بار شما فیکس شود.

باید اشاره کرد که در ادامه نکات ذکر شده در مورد روش کار تسمه‌های مهار جغجغه‌ای برای بستن بار، جهت باز کردن این تسمه باید دستگیره آن را باز کرده و ضامن آن را با دقت خاصی به بیرون فشار دهید تا تسمه به خوبی آزاد شود. البته که مکانیزم جغجغه‌ای با ضامن رهاسازی آسان این نوع تسمه‌ها نقطه قوت این تجهیزات هستند.

نکات ایمنی در زمان استفاده از تسمه مهار جغجغه‌ای

درست مانند تمامی ابزار و تجهیزات ایمنی، تسمه جغجغه نیز برای هر بار استفاده نیاز به رعایت نکات ایمنی دارد. از این رو باید قبل از هر بار استفاده کل طول تسمه را از نظر وجود هرگونه سوراخ، پارگی و سوختگی بررسی کنید. در صورت وجود هرگونه آسیب، از تسمه به هیچ عنوان استفاده نکنید و اگر تسمه سایش بیش از حد داشت، آن را از رده خارج کنید. همچنین توجه داشته باشید که هیچ‌گاه بیشتر از ظرفیت تسمه از آن کار نکشید و از کشیدن بیش از حد آن در هنگام مهار بار خودداری کنید.

خرید باکیفیت‌ترین تسمه جغجغه
خرید باکیفیت‌ترین تسمه جغجغه

خرید باکیفیت‌ترین تسمه جغجغه از شرکت نوار بافی استحکام

تسمه جغجغه تجهیزی برای محکم کردن بار بر روی وسیله نقلیه باری است. این تسمه‌ها به نوعی جایگزینی برای سیم بکسل و زنجیرهای باری هستند. جنس آن ها از پلی‌استر با مقاومت زیاد و همچنین انعطاف‌پذیری بالا است که باعث می‌شود به اجسام حساس و ظریف آسیب و خراشی وارد نکنند. از مهم‌ترین کاربردهای تسمه مهار جغجغه‌ای می‌توان به کار گیری این تسمه در حمل و باربری در قایق، کشتی و هواپیما اشاره کرد. شرکت نوار بافی استحکام پیشرو در زمینه تولید و ساخت این تسمه‌ها با بالاترین کیفیت است. کلیه بارهای تولیدی این شرکت دارای ضریب ایمنی از ۳ تا ۶ هستند که برای درخواست‌ها و نیازهای مختلف به نسبت درخواست مشتری، امکان سفارشی‌سازی جنس دلخواه نیز وجود دارد. پس برای خرید تسمه جغجغه همین حالا با ما تماس بگیرید.

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت استحکام تمام روزهای هفته در خدمت شما مشتریان گرامی میباشد. شما میتوانید از طریق تلفن، ایمیل و شبکه های مجازی، با ما در ارتباط باشید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت استحکام می باشد

طراحی و توسعه توسط : نتواریوم

بستن

کالاها

دسته بندی ها

  • ورود با پیامک
  • ورود با رمز
user