تماس فوری با ما : 09131187390
detail-blog
1 فروردین 1403

جدیدترین تکنولوژی‌ها و جنس‌های سیم‌بکسل در بازار

جدیدترین تکنولوژی‌ها و جنس‌های سیم‌بکسل در بازار

دنیای صنعت از ابزارها و تجهیزات متنوعی جهت برطرف‌کردن احتیاجات خود استفاده می‌کند. یکی از این تجهیزات سیم‌بکسل است. قبل از اینکه جدیدترین تکنولوژی‌ها و جنس‌های سیم‌بکسل در بازار وارد شوند، زنجیرهای ضخیم و طناب‌های محکم را جهت بالابردن اجسام و حرکت آن‌ها استفاده می‌شد و بسیار مفید بودند. پاره شدن طناب‌ها و نداشتن مقاومت در زنجیر برای تحمل اجسام سنگین‌وزن موجب شد تا سیم‌بکسل تولید و از آن استفاده شود.

فناوری و پیشرفتی که برای تولیدکردن انواع سیم به کار می‌رفت، سیم بکسل را هم شامل شد و شکل ظاهری آن هم اکنون در دسترس تمامی افراد است. امروزه برندهای گوناگونی به تولید و عرضه سیم‌بکسل پرداخته‌اند و انواع آن‌ها را بر اساس کارایی‌، شرایط و جنس محصولات به بازار عرضه می‌کنند.

سیم‌بکسل جزء رایج‌ترین تجهیزات برای لیفتینگ و جابه‌جایی اجسام است. در حقیقت سیم‌بکسل یک طناب فولادی است که مقاومت بالایی دارد و ازآن‌جهت کشش و جابه‌جایی اجسام سنگین می‌توان استفاده کرد. این نوع ابزار متناسب با صنایع مختلف تولید و عرضه می‌شود.

کاربردهای سیم‌بکسل

کاربردهای سیم‌بکسل

سیم‌بکسل‌ها کاربردهای بسیار زیادی دارند، ولی به‌صورت دقیق و کلی هنگامی که جهت بلندکردن اجسام به لیفتینگ یا محرک نیاز باشد، سیم‌بکسل مؤثر است و کارایی و عملکرد اصلی خود را نشان می‌دهد. علاوه بر قدرت بالا و لیفتینگ اجسام می‌توان گفت که وظایفی مانند نگهداری و کنترل اجسام سنگین و مهار آن‌ها نیز برای یک سیم‌بکسل تعریف می‌شود.

سیم‌بکسل در کارهای ظریف‌تر مثل دوچرخه کارایی داشته و همچنین برای ماشین‌آلات بزرگ مثل جرثقیل و شغل‌هایی مثل کار در معادن مفید است. حمل‌ونقل، انواع آسانسور، معادن، جرثقیل‌ها، حفاری، میدان‌های نفت و گاز و پتروشیمی، سدسازی، باندر، کشتی‌رانی و صنایع مرتبط با برق، زمینه‌هایی هستند که از سیم‌بکسل استفاده می‌کنند.

موقع خرید سیم‌بکسل در بازار، باید شما به قطر و بافت این کالا توجه ویژه داشته باشید. ماده اولیه و قطری که در ساخت مغزی این کالا مورداستفاده قرار گرفته است، مقاومت و استحکامش را به طور مستقیم تحت‌تأثیر خود قرار می‌دهد. قطعاً هر اندازه مغزی این کالا ضخیم‌تر باشد، کیفیت سیم‌بکسل هم بیشتر می‌شود. خوب است بدانید که این مسئله بر روی انعطاف‌پذیری آن تأثیر گذاشته و آن را کاهش می‌دهد؛ بنابراین شما باید یا به دنبال خرید نمونه‌های انعطاف‌پذیر از بازار باشید یا مدل‌های ضخیم و محکم این کالا را بسته به نوع کاربری آن‌ها تهیه کنید.

انواع سیم‌بکسل در بازار

انواع سیم‌بکسل در زیرشاخه‌ها و دسته‌بندی‌ها و زیر شاخه‌های متنوعی روانه بازار می‌شوند. مدل‌های استیبل، افشار و… از متداول‌ترین انواع سیم‌بکسل در بازار به‌حساب می‌آیند که امکانات وسیعی را هم پشتیبانی می‌کنند. از انواع سیم‌بکسل در بازار به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • سیم‌بکسل افشار
 • سیم‌بکسل استیبل
 • سیم‌بکسل حفاری
 • سیم‌بکسل فولادی
 • سیم‌بکسل نتاب
 • سیم‌بکسل روکش‌دار
 • سیم‌بکسل استیل
 • سیم‌بکسل آسانسوری

انواع سیم‌بکسل در بازار

سیم‌بکسل‌ها از نظر متریال

از نظر متریال سیم‌بکسل‌ها را می‌توان در سه رده مطابق زیر دسته‌بندی نمود که هر یک دارای قابلیت‌های کششی، حرارتی، سایشی و محیطی مختلفی در برابر رطوبت و خورنده‌ها است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 • سیم‌بکسل استیل یا استنلس‌استیل: یکی از مدل‌های پرکاربرد از سیم‌بکسل که غالباً به دلیل خاصیت ضدزنگ استفاده می‌شود سیم‌بکسل استیل است.
 • سیم‌بکسل فولادی با مغزی فولادی: پرکاربردترین مدل سیم‌بکسل در صنعت‌های سنگین سیم‌بکسل‌های تمام فولاد هستند. این نوع از سیم‌بکسل‌ها علاوه بر رشته‌های فولادی در خارج، در بخش مغزی هم از یک سیم فولادی با قطر کمتر و یا از استرند فولادی ای استفاده شده است.
 • سیم‌بکسل فولادی با مغزی الیاف: بعضی از ساختارهای سیم‌بکسل فولادی در رشته‌های خارجی آن از فولاد تولید شده ولی در مغزی الیافی از جنس کنف، سیزال و یا پلی‌پروپیلن دارند. از جمله سیم‌بکسل‌ها با مغزی کنف پرکاربرد سیم‌بکسلی که مورداستفاده برای اتصال کابین آسانسور است و سیم‌بکسلی که در اتصال دکل‌های حفاری استفاده می‌شود را می‌توان نام برد.

انواع جدیدترین جنس‌های سیم‌بکسل در بازار

 • مفتول فولادی بدون روکش: تنها وقتی اقدام به خرید این مدل سیم‌بکسل‌ها باید کنید که از مقدار زنگ‌زدگی پایین آن در محیط اطمینان حاصل کنید، زیرا این مدل فلزها بدون روکش ساخته شده‌اند.
 • مفتول فولادی استیل: این نوع سیم‌بکسل‌ها از مقاومت بسیار بالایی در برابر زنگ‌زدگی و دماهای بالا برخوردار هستند و برای محیط‌های مرطوب و یا گرم مناسب هستند.
 • مفتول فولادی گالوانیزه: این نوع سیم‌بکسل‌ها به طور معمول برای محیط‌هایی مورداستفاده قرار می‌گیرند که مقدار زنگ‌زدگی بسیار بالا است.

متداول‌ترین تکنیک‌های بافت سیم‌بکسل

چگونگی بافت سیم بر روی کیفیت آن به طور مستقیم تأثیر می‌گذارد. هرچه قدر کیفیت بافت سیم بیشتر شود، مقاومت کلی و قدرت عملکرد و کارایی سیم‌بکسل هم‌افزایش پیدا خواهد کرد. در زیر چند مورد از متداول‌ترین تکنیک‌های بافت را برایتان شرح داده‌ایم:

 • بافت به شکل تک‌سایز یا استاندارد: در این نوع بافت تولید‌کنندگان سیم‌های یک اندازه‌ای را به‌دور سیم مرکزی می‌پیچانند.
 • بافت به‌صورت سیل: در این نوع بافت، از دولایه سیم‌پیچی استفاده می‌شود. سیم‌های خارجی بزرگ‌تر از سیم‌های داخلی هستند. هر دو به‌دور یک هسته سیمی یل مغزی قرار گرفته‌اند. این بافت در مقابل سایش و خوردگی مقاومت بسیار عالی دارد.
 • بافت سیم به‌صورت فیلر: در این نوع بافت، لایه‌ای از سیم‌های ریز و کوچک بخش موجود بین دو ردیف سیم بزرگ را پرکرده است. این مسئله مقاومت و انعطاف‌پذیری سیم‌بکسل را افزایش می‌دهد.
 • بافت سیم به‌صورت وارینگتون: در این بافت سیم‌بکسل، لایه بیرونی آن ترکیبی از سیم‌های کوچک و بزرگ است و مقاومت آن را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. این جنس بافت در مقابل آسیب‌دیدگی ضعیف بوده؛ اما قیمت مناسبی دارد.
 • بافت نتاب: در این مدل بافت، شرکت‌های تولیدکننده از چند رشته سیم نازک به‌منظور بافت استفاده می‌کنند. این تکنیک بافت کیفیت انواع سیم‌بکسل را تا حد قابل‌قبولی می‌تواند بالا ببرد.

قیمت سیم‌بکسل در بازار

قیمت سیم‌بکسل در بازار

قیمت و هزینه سیم‌بکسل بستگی به عوامل گوناگونی دارد. ولی کلاً بیش‌ترین مؤلفه‌هایی که قیمت سیم‌بکسل را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند، نوع کاربرد و کیفیت این محصول است. بعضی از عوامل تأثیرگذار دیگر بر قیمت سیم‌بکسل شامل مواردی چون جنس، برند و نوع بافت است.

استحکام بلت؛ عرضه‌کننده جدیدترین سیم‌بکسل‌ها در بازار

همان‌گونه که در این مطلب خواندید، امروزه مدل‌های زیادی از جدیدترین تکنولوژی‌ها و جنس‌های سیم‌بکسل در بازار موجود بوده و هر یک از این مدل‌ها هم همراه با مشخصات ویژه‌ای به بازار عرضه می‌شوند. سیم‌بکسل نتاب، استیل و افشار از جمله محبوب‌ترین و متداول‌ترین محصولاتی به شمار می‌روند که در این عرصه مورداستفاده قرار گرفته‌اند. اگر شما هم به دنبال خرید جدیدترین تکنولوژی‌ها و جنس‌های سیم‌بکسل در بازار هستید، می‌توانید از شرکت استحکام بلت مشاوره دریافت کرده و بهترین جنس از سیم‌بکسل را باتوجه‌به نیاز خود خریداری نمایید.

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت استحکام تمام روزهای هفته در خدمت شما مشتریان گرامی میباشد. شما میتوانید از طریق تلفن، ایمیل و شبکه های مجازی، با ما در ارتباط باشید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت استحکام می باشد

طراحی و توسعه توسط : نتواریوم

محصول به سبد خرید اضافه شد

بستن

کالاها

دسته بندی ها